Blog page
میز کامپیوتر بتنی

استفاده از بتن در ساخت صفحات دکوری

در ساخت صفحه کابینت بتنی اکسپوز سطح رویی صاف و نمای بتن دارای اهمیت است و سطح نهایی ما بوده است و بر روی آن پوشش و یا مصالح دیگری اجرا نمی گردد.

استفاده از بتن اکسپوز در تولید صفحات کابینت بتنی آشپزخانه نمای بتن در دکوراسیون داخلی و صفحات کابینت، انواع میز بتنی با تنه درخت روشویی سرویس بهداشتی، وان حمام و… اشاره کرد. اجرای نمای بتن های اکسپوز و صفحات سیمانی بدین منظور نیازمند توجه و تسهیلات ویژه می باشد که سطح نهایی باید صاف، پرداخته شده و زیبا باشد.

وجود تخلخل در بتن، کرمو شدگی و یا پله در بتن می تواند باعث نا زیبایی بتن گردد و قابلیت استفاده در صفحات کابینت و دکوراسیون داخلی را نخواهد داشت.

کیمیا استون توصیه می کند که اجرای بتن های اکسپوز و صفحات سیمانی باید تمهیدات لازم به کار گرفته شود تا اختلال های اجرایی در این زمینه اتفاق نیافتد تا باعث ظاهر بد در این بتن نگردد. 

اقدامات لازم برای تولید صفحات کابینت آشپزخانه

استفاده از طرح اختلاط مناسب با کارایی بالا

استفاده از روغن قالب

تراکم مناسب

استفاده از قالب های سالم و نو به نحوی که سطح کار مختل نشده و شیره بتن فرار نکند.

دقت در شاقول و عدم نصب پله ای

بستن خوب قالب ها به نحوی که در حین بتن ریزی جابجایی صورت نگیرید.

نکات اجرایی در مراحل ساخت قطعات بتنی

در اجرای بتن های اکسپوز مانند همه عملیات های اجرایی با وجود لحاظ تمهیدات و سختگیری ها امکان ایجاد اشکالات وجود دارد. همواره امکان نیاز به ترمیم بتن های اکسپوز وجود دارد. لازم به ذکر است مبنایی و اصول عملیات ترمیم بتن های نما و اکسپوز همانند سایر تعمیرات و ترمیم بتن می باشد.

ترمیم در بتن های اکسپوز همانند سایر محل ها، بسته به ابعاد، محل، ضخامت، سازه ای یا غیرسازه ای بودن نیامند به کارگیری تکنیک های مختلف می باشد. اما آنچه باعث تفاوت در ترمیم بتن های اکسپوز و بتن های معمولی می شود، تشابه عملیات انجامی ترمیم با محل های اطراف و کنار منطقه ترمیم میباشد. این امر شاید در بتن های معمول و غیر نما دارای اهمیت بالایی نبوده و صرفا می توان مهمترین گزینه ها را در این ترمیم کیفیت و مباحث اقتصادی برشمرد.

میز بتنی

لذا تشابه رنگ و سطح در ترمیم های اکسپوز با بتن های مجاور در کنار کیفیت از اهیمت بالایی برخودار است. از این رو همواره این دغدغه برای مجریان سازه های اکسپوز وجود دارد که اختلاف رنگ در عملیات اجرایی باعث مشکلات دیداری گردد. به همین منظور همیشه توصیه و سعی می شود برای این امر از مجریان با تجربه موفق و کار آزموده استفاده گردد.

 

رنگ بتن

سطوح داخلی و خارجی بتن غالبا دارای سطح صافی نیست، و اغلب بتن دارای طیف مختلفی از رنگ های خاکستری خسته کننده ای برای چشم است. با رنگ آمیزی بتن و صفحات بتنی می‌توان ظاهری جذاب به بتن بخشید و با استفاده از رنگ، بتن هایی زیبا و چشم نواز تولید کرد. رنگ کردن بتن کار ساده و نسبتا ارزانی است که به راحتی توسط خود کارفرما انجام‌ پذیر است. به منظور رنگ کردن موفقیت آمیز بتن ابتدا باید سطح به درستی تمیز شود و سپس آماده سازی‌های اولیه برای رنگ آمیزی صحیح به آن اعمال شود و زمان کافی برای خشک شدن رنگ به آن داده شود.